Depilacja laserowa – dlaczego warto się na nią zdecydować?

5 (100%) 1 vote[s]

Usuwanie owłosienia laserem to obecnie najskuteczniejszy sposób na trwałe pozbycie się niechcianych włosów z różnych części ciała. Mechanizm działania depilacji laserowej jest następujący:  wiązka światła lasera wnika w głąb mieszka włosowego za pośrednictwem ciemnego barwnika – melaniny, a wysoka temperatura powoduje jego trwałe uszkodzenie. Efekty depilacji laserowej w Gdyni są trwałe (więcej tu: http://vectusgdynia.pl/), a sam zabieg – prosty i bezpieczny. Także cena depilacji laserowej nie wydaje się wysoka, gdy porówna się ją z wydatkami na woskowanie, depilatory, pianki i golarki.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Nie jest to jednak zabieg dla każdego – przeciwwskazania do depilacji laserowej to choroby nowotworowe, cukrzyca, epilepsja, wszelkie choroby skórne – łuszczyca, egzema, bielactwo, niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne, antybiotykoterapia i terapia preparatami światłouczulającymi, w tym również ziołami. Zabiegu usuwania włosów laserem nie można także wykonywać na świeżo opalonej skórze.

Depilacja laserowa a ciąża

Istnieje jeszcze jedno przeciwwskazanie – nie powinno się wykonywać depilacji laserowa w ciąży, ponieważ laser może wpływać negatywnie na rozwój płodu, a podrażnienia skóry mogą trudniej się goić u kobiety ciężarnej.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Przed samym zabiegiem skóra musi być oczyszczona, ogolona i niczym nie posmarowana. Nie powinno się także pić w tym dniu alkoholu. Dwa tygodnie przed planowaną laserową depilacją nie wykonuje się peelingów. Miesiąc wcześniej należy zadbać o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną na poziomie SPF 50 i zrezygnować z kosmetyków z witaminami A i C, kwasami owocowymi i innymi substancjami złuszczającymi.

Czy depilacja laserowa boli?

Ciepło, jakie emituje laser, może powodować dyskomfort, którego odczuwanie zależy od indywidualnej wrażliwości – do jego łagodzenia używa się specjalnej głowicy chłodzącej. Ponadto, komputerowy czytnik poziomu melaniny, w który wyposażone są nowoczesne urządzenia, pozwala tak precyzyjnie ustawić moc lasera, że całkowicie eliminuje ryzyko oparzenia po depilacji laserowej.

Ile zabiegów depilacji laserowej należy wykonać?

Tempo wzrostu oraz intensywność owłosienia jest sprawą indywidualną i zależy od wielu czynników, jak stan zdrowia, profil hormonalny itp. Ponieważ laser działa tylko na włosy w fazie wzrostu, jednorazowy zabieg może usunąć do 30% owłosienia. Dla pełnej satysfakcji należy powtórzyć go 4-6 razy w odstępach od 4 do 10 tygodni. Dla utrzymania efektu trwałej depilacji może konieczny być tzw. zabieg przypominający w rok lub kilka lat po zakończeniu serii zabiegów.

Depilacja laserowa – skutki uboczne

Zabiegowi czasami towarzyszą objawy uboczne, takie jak zaczerwienie, pieczenie i szorstkość skóry. Najczęściej znikają one samoczynnie po kilku dniach.

Pielęgnacja skóry po depilacji

Skórę bezpośrednio po zabiegu można posmarować środkami łagodzącymi – alantoiną czy d-panthenolem. Przez kilka dni należy unikać sauny i gorących kąpieli, kosmetyków zawierających alkohol oraz tych o działaniu złuszczających. Konieczne jest unikanie słońca i zabezpieczanie skóry kosmetykami z wysokim filtrem.

Koszty depilacji laserowej

Choć depilacja laserowa w opinii wielu osób to dość kosztowny zabieg, to jednak przy uwzględnieniu, że usuwa ona włosy na stałe, może okazać się opłacalna w porównaniu z innymi metodami usuwania zbędnego owłosienia. Cena depilacji laserowej waha się w zależności od części ciała, jak ma być depilowana – baki czy wąsik kosztują nieco ponad 100 zł, cała twarz – ok. 300zł, nogi – ok. 600 zł. Ceny te można obniżyć, kupując cały pakiet usług lub korzystając z różnego rodzaju promocji. Warto starannie wybrać profesjonalny gabinet, dysponujący wysokiej klasy urządzeniem do depilacji , ponieważ tylko taki wybór gwarantuje zadowalający efekt zabiegu.

Więcej o zabiegach na ciało i twarz na stronie Clinica Cosmetologica Gdynia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *