zabieg vectus

Depilacja laserowa Gdynia – Trwały zabieg z laserem Vectus

5 (100%) 2 vote[s]

Depilacja laserowa – dla kogo?

Nadmierne owłosienie bywa problemem wielu współczesnych kobiet. Nie ma się co dziwić, skoro dzisiejszy świat skierowany jest głównie na piękną, gładziutką, zdrową skórę. Dodatkowe owłosienie może sprzyjać powstawaniu kompleksów typu nieśmiałość czy lęk przed nowymi znajomościami. Poza tym, chyba nikt nie lubi czuć się czarną owcą w radosnym towarzystwie. Właśnie dlatego, powstała innowacyjna metoda depilacji z wykorzystaniem lasera. 

Depilacja laserowa przeznaczona jest dla wszystkich osób borykających się z nadmiernym owłosieniem w problematycznych częściach ciała, jak i dla tych, którzy zwyczajnie nie lubią się golić.

Laserowe usuwanie owłosienia dedykowane jest również osobom, u których powstają krostki lub cysty w miejscu z którego, wyrasta włos, po jego zgoleniu.

DepilacjaVectus – Depilacja laserowa Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 65 99
https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia/

Jak wygląda współczesna depilacja laserowa?

depilacja bikiniLaser typu Vectus jest innowacyjnym, diodowym laserem, emitującym światło bezpośrednio do melanocytu – komórki, z której wyrasta włos. Laser diodowy wyposażony jest w liczne czujniki, dzięki którym, można w łatwy sposób dopasować wszystkie parametry do indywidualnych cech pacjenta. Jedną z takowych cech własnych jest chociażby poziom melaniny w skórze. Znacznie różni się u osób w poszczególnych grupach wiekowych, u osobników z różnych ras oraz uwarunkowana jest przebawaniem na słońcu. Moc lasera i ilość energi trzeba więc, skorygować w taki sposób, by wiązka zlikwidowała mieszek włosowy, lecz nie uszkodziła komórki. Nowoczesny laser gwarantuje bezpieczeństwo i wysoką jakość usługi. Głowica lasera jest wymienna. Można stosować różne końcówki o różnych nasadkach, kształtach i rozmiarach, które z łatwością przystosowują się do ciała, dzięki czemu zabieg wykonany jest dokładnie. Laserowe usuwanie owłosienia uchodzi za najbardziej skuteczne.

Faktem jest, że znika znaczna część owłosienia. Ok. 95%, bo reszta (5%) to drobne odrosty, które mają prawo się pojawić po zabiegu, choć nie muszą. Ma to związek z etapami rozwoju włosa. O ile jedne, znajdują się w fazie aktywnego wzrostu, o tyle inne, znajdują się w stanie uśpienia. Warto wiedzieć, że włos w aktywnej fazie wzrostu posiada komórkę wypełnioną melaniną. Taka komórka jest duża, napęczniała, z łatwością absorbuje światło lasera i sprawia, że mieszek zostaje zniszczony. Dzięki temu, włos nie odrośnie już nigdy. Nieco inacej wygląda sprawa, gdy włos najduje się w faie katagenu (faza przejściowa) czy na etapie telogenu (faza spoczynku).

Depilacja laserowa w katagenie jest nieskuteczna. Chodzi o to, że produkcja melaniny jest wówczas wstrzymana. Zatrzymują się ważne dla rozwoju włosa procesy, w związku z czym, ten przestaje rosnąć. Dolna część włosa ulega odbarwieniu. Brakuje bezpośredniego połączenia wiązki lasera z brodawką włosa. Dociera tam tylko niewielka część światła wytwarzanego przez laser, dlatego doszczętne zniszczenie włosa nie jest możliwe.

Depilacja laserowa w telogenie jest w ogóle nieskuteczna. energia pochodząca od lasera w ogóle nie ma możliwości dotarcia do macierzy. Mieszek znajduje się w fazie spoczynku, tzn.: czeka na sygnał z organizmu, motywujący mieszek do wytworzenia nowego włosa.

Zabieg najlepiej sprawdza się w fazie wzrostu włosa. Jednak, nie wszystkie włosy w dnaym miejscu znajdują się na tym samym etapie rozwojowym. Oznacza to, że zabieg trzeba będzie powtarzać. Po kilkurazowej depilacji, udaje się usunąć nawet 95% niechcianego owłosienia.

Dodatkowe informacje na temat lasera Vectus: https://www.rmf.fm/magazyn/news,17482,czy-depilacja-laserowa-jest-skuteczna.html

Laserowe usuwanie owłosienia – dlaczego warto?

  • Zabieg jest wysoce skuteczny i pozwala usunąć 95% włosów
  • Zabieg można przeprowadzić doslownie na każdej części ciała
  • Czujniki i system diodowy lasera Vectus umożliwia skorygować wszystkie niedociągnięcia i dostosować parametry lasera do indywidualnych cech pacjenta (kształt ciała, poziom melaniny w komórkach, stopień jasności skóry)
  • Owłosienia można pozbyć się szybko, skutecznie i na stałe

6 thoughts on “Depilacja laserowa Gdynia – Trwały zabieg z laserem Vectus”

    1. Myślę, że to pojęcie względne, ale generalnie zabiegi depilacji laserowej raczej potaniały. Jak chcesz to pójdź do Clinica Cosmetologica w Gdyni – zrobią Ci darmową wycenę i jak chcesz rozłożą Ci to na raty 🙂

  1. Kiedyś zachorowałam na zapalenie mieszków włosowych i nikomu tego nie polecam. Wszystko przez depilację woskiem – niestety zdarza się, że takie są następstwa. Lekarz zalecił mi laserowe usuwanie owłosienia i powiem wam, że nawet gdybym nie zachorowała to bym przeprowadziła ten zabieg!

  2. Ja myślałam, że taka depilacja to powoli włosek po włosku i strasznie to boli. Teraz widzę, że byłam w błędzie, bo to rach ciach mniej niż pół godziny jeden zabieg co parę tygodni.

  3. Moja koleżanka z pracy ostatnio wybrała się na depilację bikini i jest zachwycona. Wcale się jej nie dziwie, bo to chyba najbardziej irytujące miejsce do depilacji…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *