O depilacji laserowej

5 (100%) 5 vote[s]

Depilacja laserowa to dość prosty i nieinwazyjny zabieg umożliwiające permanentne usuwanie owłosienia. Zabieg depilacji laserowej został doceniony przez ogromną ilość kobiet na całym świecie ze względu na oszałamiające efekty, skuteczność i długotrwałe usunięcie owłosienia. Jest to zabieg komfortowy, w którym zarówno ból, jak i ryzyko wystąpienia skutków obocznych jest bliskie zeru. To zabieg, który szerokiej grupie osób umożliwił wyzbycie się kompleksów oraz zwiększenie komfortu życia. Osoby, które poddały się serii zabiegów laserowego usuwania owłosienia, doceniły także to, jak pozwala zaoszczędzić czas i ułatwić pielęgnacyjną rutynę.

Depilacja laserowa twarzy to zbieg skierowany do osób, które borykają się z niechcianym owłosieniem na tej części ciała. Pacjenci zwykle decydują się na taki zabieg ze względu na wąsik, brodę lub owłosienie na policzkach albo szyi. Wiele kobiet zmaga się z problemem włosków wyrastających nad górną wargą, co wywołane jest przez zawyżoną produkcję androgenów.

O ile niechciane owłosione pojawiające się na innych częściach ciała można z łatwością zakryć ubraniem, o tyle to ulokowane na twarzy jest praktycznie niemożliwe do ukrycia (więcej tutaj – http://expresskaszubski.pl/gospodarka/2017/05/depilacja-laserowa-laser-vectus-w-gdansku). Dlatego też obecność włosków na obszarze twarzy przyczynia się do zmniejszenia pewności siebie oraz samooceny. Obniża to komfort oraz jakość życia tej osoby. Z tego powodu wiele kobiet zmuszonych jest do usuwania owłosienia za pomocą pęset, maszynek do golenia, wosków lub kremów depilacyjnych. Co więcej, usuwanie włosków takimi sposobami musi być dokonywane często i systematycznie, a sam proces bywa bolesny i nieprzyjemny.

Dlatego tak dobrą metodą usuwania owłosienia z tych okolic jest laserowa depilacja twarzy. To zabieg, który skutkuje trwałymi i widocznymi efektami, które utrzymują się przez długie lata. Jest także szybki i bezbolesny. Polega on na naświetlaniu twarzy łagodną, skondensowaną w specjalny sposób wiązką światła, która przenika przez skórę do mieszka włosowego. Następuje do bez najmniejszej szkody dla powierzchni skóry oraz okolicznych tkanek. Wiązka światła nie ma także wpływu na funkcjonowanie oraz stan pozostałych organów. Kiedy wiązka światła dociera do mieszka włosowego, zostaje pochłonięta przez melaninę. Skutkiem tego jest permanentne zniszczenie cebulki włosa. Natomiast włos nie jest już pobudzany do wzrostu.

Wykonywanie depilacji laserowej z użyciem lasera diodowego Vectus przynosi skuteczne efekty przy jednoczesnym zachowaniu ponadprzeciętnego pułapu bezpieczeństwa. Co więcej, laser ten charakteryzuje się także bardzo szybkim działaniem, co przekłada się na wysoki poziom komfortu pacjenta. Tym, co wyróżnia laser Vectus od innych dostępnych na rynku, jest czytnik Skintel, który umożliwia dokonanie rzeczywistego pomiaru zawartości melaniny. Niesamowita jakość wykonywanych zabiegów, innowacyjne zastosowania  oraz wysoki poziom zaawansowania technologicznego lasera sprawiają, że jest on jednym z najlepszych na rynku.

Każdy z zabiegów powinien poprzedzony być dokładnym wywiadem z pacjentem. Jak w przypadku każdej depilacji laserowej, zabiegi należy wykonywać w seriach. Spowodowane jest to tym, że włoski rosną w różnym czasie, a laser oddziałuje tylko na te w fazie wzrostu. Na pozostałe, znajdujące się w fazie uśpienia, należy poczekać, aż przejdą do właściwej fazy, w której możliwe będzie ich trwałe usunięcie. Po wykonaniu serii zabiegów można cieszyć się gładką skórą na długie lata. Nawet jeśli dojdzie do odrośnięcia pojedynczych włosków, to są one tak jasne i cienkie, że są praktycznie niedostrzegalne.


źródło: https://trojmiasto.tv/Depilacja-Laserowa-Gdansk-VECTUS-Clinica-Cosmetologica-dr-Igor-Michajlowski-13044.html

8 thoughts on “O depilacji laserowej”

  1. Hej kobietki, czy ten zabieg jest w jakikolwiek sposób bolesny? Chętnie bym poszła ogolić nogi ale boję się bólu 🙁

  2. Hej 🙂 super są te zabiegi! Polecam każdemu, niesamowita wygoda, zero stresu, bólu i innych niuansów. Może jedynie cena troszkę boli – ale warto zaoszczędzić trochę 🙂 ja zaoszczędziłam i nie żałuję!

  3. Ja robiłam serię zabiegów na nogi 🙂 Poprostu CUDO! Zapominałam jak to jest golić nogi – mega wygoda 🙂

  4. Zastanawiam się czy by nie pójść na taki zabieg… mam dość ciągłych wysypek na nogach i wrastających włosków : ( przydałby się taki zabieg na nogi i pachy 🙂

  5. Ciekawe czy są jakieś przeciwwskazania co do tych zabiegów. Ogólnie mam często różnego rodzaju uczulenia, także jestem nieufna..

  6. Polecam klinikę Cosmetologica w Gdańsku 😉 byłam i jestem zadowolona. Wydepilowano moje niechciane włoski nowoczesnym laserem, który spowodował że wszystko odbyło się bezboleśnie, sprawnie i jak trzeba 🙂 jestem zadowlona na maxa!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *