witaminowa pielęgnacja skóry głowy

Zabiegi pielęgnujące skórę głowy i wzmacniające włosy

5 (100%) 36 vote[s]

Jednym z dwóch rodzajów tego typu zabiegów jest mezoterapia igłowa z użyciem osocza bogatopłytkowego. Osocze zostaje przygotowane przed zabiegiem a następnie wprowadzane bezpośrednio pod skórę głowy za pomocą licznych nakłuć igłą. Cała procedura trwa raptem od 30 do 60 minut i przeprowadzana jest bez znieczulenia, dzięki czemu pacjent jest całkowicie zdolny do wykonywania pracy. Występujące problemy z nadmierną ilością wypadających włosów i ich osłabioną kondycją lub strukturą, szczególnie w przypadku kobiet są znacznym wskazaniem do spróbowania zabiegu.

Zabiegi pielęgnujące skórę głowy to obecnie niezwykle szerokie spektrum metod pozwalających na poprawę kondycji naszych włosów. Który z nich wybrać? Tutaj z pomocą przychodzi chociażby możliwość zapisu na darmowe konsultacje w wybranych salonach kosmetologicznych. Oraz niniejszy artykuł, przedstawiający najpopularniejsze z metod.

Znaczne zwiększenie objętości włosów gwarantowanym efektem?

Otóż nie tylko, już w niedługim czasie po zabiegu możemy zaobserwować wzmocnienie cebulek włosów, zahamowanie ich wypadania a następnie pobudzenie wzrostu nowych włosów zwanych baby hair. Ogólnej regeneracji ulega także struktura włosa a co za tym idzie cała jego kondycja.

Jak wzmocnić włosy lub skórę poprzez mezoterapię z witamin i koktajli odżywczych?

Drugi typ zabiegu czyli mezoterapia igłowa koktajlem witaminowym przeprowadzana jest w identyczny sposób jak wyżej omawiany. Stosuje się do niej koktajle dobierane indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta, bogate w substancje aktywne. Zależnie od preferencji możemy osiągnąć efekt widocznej regeneracji struktury włosa, zahamowania wypadania oraz przyspieszenie porostu włosów lub w przypadku użycia na skórę w innych częściach ciała eliminację rozstępów, cellulitu i blizn.

Doskonałe rozwiązanie na wzmocnienie włosów i skóry głowy

Mezopen jest to nowoczesne i innowacyjne urządzenie, które służy do mikro nakłuwania skóry. Substancje czynne wprowadzane są głęboko w skórę dzięki czemu gwarantują odpowiednie działanie. Ich rodzaj zależy jest od oczekiwań pacjenta, można wybrać odmłodzenie i regenerację skóry a także zagęszczenie cebulek włosów i zahamowanie wypadania. Dzieje się tak poprzez stymulacje produkcji kolagenu, elastyny i fibroblastów. Prócz oczywistego działania które skutkuje spłyceniem zmarszczek, rozjaśnieniem cieni pod oczami, regeneracją skóry, wpływ na skórę głowy zauważyć można w postaci przyspieszenia porostu włosów.

Wzmocnienie włosów w naturalny sposób przy użyciu Dermapen3

Nowoczesne urządzenie medyczne w naturalny sposób pobudza skórę do odnowy dzięki technologii pulsujących igieł wykonanych z molibdenu, można więc te terapię przeprowadzać u osób uczulonych na metale. Zabieg z użyciem Dermapen3 wykonywany jest ze znieczuleniem a sesja może trwać od 45 do 60 minut, zaleca się pacjentowi dwudniową przerwę od podejmowanej pracy. Poprzez stymulację fibroblastów, która wpływa na indukcję kolagenu możemy oczekiwać dosyć trwałych efektów, jednak w znacznym stopniu są one indywidualne. Najbardziej widoczny rezultat obserwuje się w przypadku zabiegów stosowanych na twarzy lub ciele – szczególnie jeśli na celu mamy odmłodzenie tkanki, regenerację lub ujędrnienie skóry. Znaczny skutek jest odczuwany jeśli pacjent boryka się z wypadaniem włosów i ich przerzedzeniem, po zabiegu odżywiona skóra głowy ma szanse na odnowę cebulek włosowych i gwałtowny wzrost włosów.

Jak sprawdzić stan cebulek włosów?

Jednym z lepszych rozwiązań jest skorzystanie z Trichogramu, czyli badania polegającego na pobraniu od 50 do 100 włosów, które następnie są analizowane dokładnie pod mikroskopem w profesjonalnym laboratorium. Ocenie podlega korzeń włosa a czasem także struktura jego łodygi. Trichogram często zlecany jest przez lekarzy dermatologów lub trychologów. Wynik pomocny jest przy wykrywaniu wrodzonych zaburzeń takich jak włosy paciorkowate lub bambusowe, które mogą być przyczyną łysienia zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. W przypadku wypadania włosów, zabieg ten pozwala na analizę skóry głowy w celu wykrycia przyczyny schorzenia. Dzięki tej nieinwazyjnej i innowacyjnej metodzie specjaliści, są w stanie odpowiedzieć szczegółowo na pytanie pacjenta o to, jak wzmocnić cebulki włosów z którymi mają znaczny problem.

Trichoskopia innowacyjną metodą badania włosów

Cyfrowe badanie przeprowadzane za pomocą dermatoskopu z oprogramowaniem komputerowym oraz cyfrowym aparatem fotograficznym jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne. Podczas badania można obserwować włosy w powiększeniu 20-, a nawet 70-krotnym jak również skórę głowy w okolicy czołowej, skroniowej i potylicznej. Podczas oględzin każdej strefy kosmetolog-trycholog wykonuje kilkanaście zdjęć, które po zakończonej trichoskopii wysyłane są do laboratorium i poddawane analizie. Specjaliści określają kondycję całych łodyg włosów, ujścia mieszków włosowych a także stan otaczającej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *